CDQ2KB32-20DMZ-A93L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-20DMZ-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for robust performance.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V/AC100V).
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KB32-20DMZ-A93L
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm