CDQ2KB20-25DMZ-M9NZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB20-25DMZ-M9NZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 220mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch (NPN) with indicator light for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable construction with through-hole mounting for stability.
Product Details
CDQ2KB20-25DMZ-M9NZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm