CDQ2KA63TF-100DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA63TF-100DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 263mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3Standard 100mm stroke for versatile industrial applications.
  • 4G-port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2KA63TF-100DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm