CDQ2KA63-85DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA63-85DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 263mm bore size provides strong force output for industrial applications.
  • 385mm stroke length ensures precise and controlled linear motion.
  • 4Rod end male thread (M) allows for easy and secure mounting.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2KA63-85DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm