CDQ2KA63-35DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA63-35DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 263mm bore size provides strong force output for heavy-duty applications.
  • 3Standard 35mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Dual tapped ends (both ends tapped style) for flexible installation options.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for convenient sensor attachment.
Product Details
CDQ2KA63-35DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm