CDQ2KA63-100DMZ-M9BAL-XC8
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA63-100DMZ-M9BAL-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 263mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch with 3m lead wire for easy installation.
  • 4Adjustable stroke cylinder for flexible and customizable operation.
  • 5Durable construction with rod end male thread for secure mounting.
Product Details
CDQ2KA63-100DMZ-M9BAL-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm