CDQ2KA50TN-100DZ-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KA50TN-100DZ-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise cylinder positioning.
  • 4Durable construction with both ends tapped for versatile mounting options.
  • 5Standard 100mm stroke with 50mm bore for high force output in compact applications.
Product Details
CDQ2KA50TN-100DZ-M9BL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ63 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm