CDQ2G63-75DCMZ-W-M9BWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G63-75DCMZ-W-M9BWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and reliable operation.
  • 263mm bore size and 75mm stroke for powerful and efficient performance.
  • 3Auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 4Double knuckle joint rod end bracket for flexible mounting options.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and stability.
Product Details
CDQ2G63-75DCMZ-W-M9BWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm