CDQ2G50-45DCZ-D
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G50-45DCZ-D
Key Features
  • 150mm bore size for powerful and efficient pneumatic operation.
  • 245mm standard stroke ensures precise and consistent movement.
  • 3Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 4Rubber bumper (Body Option C) for reduced impact and noise.
  • 5Type A mounting bracket with joint for flexible installation.
Product Details
CDQ2G50-45DCZ-D
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm