CDQ2G32TN-75DZ-M9NMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32TN-75DZ-M9NMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for quick installation.
  • 4Head flange mounting style provides robust and stable installation.
  • 5Standard 75mm stroke with 32mm bore size for reliable performance in automation applications.
Product Details
CDQ2G32TN-75DZ-M9NMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm