CDQ2G32TN-75DZ-D
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2G32TN-75DZ-D
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 275mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-free connections.
  • 4Built-in magnet enables easy integration with sensors for position detection.
  • 5Head flange mounting style provides stable and secure installation.
Product Details
CDQ2G32TN-75DZ-D
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm