CDQ2F80TN-125DCZ-M9PWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F80TN-125DCZ-M9PWZ
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Includes rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 5Comes with a 2-color indicator solid-state auto switch for precise control.
Product Details
CDQ2F80TN-125DCZ-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm