CDQ2F80-35DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F80-35DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Rod side flange style ensures secure and stable mounting.
  • 380mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4Standard 35mm stroke provides precise linear motion control.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2F80-35DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm