CDQ2F50TN-75DMZ-M9B
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F50TN-75DMZ-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free air connections.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise operation monitoring.
  • 4Rod end male thread design for versatile mounting and installation options.
  • 5Standard 75mm stroke length suitable for a wide range of industrial applications.
Product Details
CDQ2F50TN-75DMZ-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm