CDQ2F32TN-250DCMZ-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32TN-250DCMZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2Double-acting design ensures reliable operation in both directions.
  • 3NPT threaded ports for secure and leak-free air connections.
  • 4Includes solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 5Rod end male thread and rubber bumper for durability and smooth operation.
Product Details
CDQ2F32TN-250DCMZ-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm