CDQ2F32-50DZ-M9BMDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F32-50DZ-M9BMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Rod-side flange mounting style ensures easy and secure installation.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for reliable signal output.
  • 432mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 5Pre-wired connector and indicator light for quick setup and monitoring.
Product Details
CDQ2F32-50DZ-M9BMDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm