CDQ2F25-25DMZ-W-M9NZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F25-25DMZ-W-M9NZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 25mm stroke for reliable performance in compact applications.
  • 3Solid-state auto switch (M9NZ) with indicator light and 5m lead wire for easy integration.
  • 4Rod end male thread (M) and double knuckle joint (W) for flexible mounting options.
  • 5Durable pneumatic design with Rc/M thread ports for efficient air flow control.
Product Details
CDQ2F25-25DMZ-W-M9NZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm