CDQ2F20-35DMZ-M9BWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F20-35DMZ-M9BWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Rod side flange style (F) for secure and easy mounting.
  • 320mm bore size and 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Solid-state auto switch with 2-color indicator for clear operational feedback.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with a 5m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQ2F20-35DMZ-M9BWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm