CDQ2F100TN-150DCZ-M9NWVMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2F100TN-150DCZ-M9NWVMAPC
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient bidirectional operation for versatile applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with position sensors for precise control.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-resistant connections for reliable performance.
  • 44-sided auto switch mounting groove allows flexible sensor placement for customization.
Product Details
CDQ2F100TN-150DCZ-M9NWVMAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 100 mm