CDQ2DS32TN-75DCMZ-M9P
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2DS32TN-75DCMZ-M9P
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection with auto switches.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 3NPT port threads ensure reliable and leak-free air connections.
  • 4Solid-state auto switch with PNP output for easy integration into control systems.
  • 54-sided auto switch mounting groove for versatile sensor placement.
Product Details
CDQ2DS32TN-75DCMZ-M9P
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm