CDQ2D63TN-25DZ-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D63TN-25DZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 3NPT port thread type ensures leak-proof connections in pneumatic systems.
  • 4Includes solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy integration.
  • 5Standard 25mm stroke with durable construction for consistent performance.
Product Details
CDQ2D63TN-25DZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm