CDQ2D63TF-20DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D63TF-20DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 363mm bore size delivers strong and consistent force output.
  • 4Standard 20mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 5Rod end male thread (M) for secure and adaptable connections.
Product Details
CDQ2D63TF-20DMZ
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 63 mm