CDQ2D50TF-25DMZ-W-P3DWASE
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D50TF-25DMZ-W-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 25mm stroke for optimal force and movement control.
  • 3Pre-wired magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Double clevis mounting style and rod end male thread for versatile installation.
  • 5Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for quick and secure connections.
Product Details
CDQ2D50TF-25DMZ-W-P3DWASE
Made To Order
Standard
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm