CDQ2D50-50DMZ-W-P3DWASC-XC26A
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D50-50DMZ-W-P3DWASC-XC26A
Key Features
  • 2Double clevis and double knuckle joint design for versatile mounting options.
  • 350mm bore size and 50mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) and indicator light for easy installation and monitoring.
Product Details
CDQ2D50-50DMZ-W-P3DWASC-XC26A
Made To Order
Double Clevis Width/Double Knuckle Width:16.5 mm
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm