CDQ2D50-20DCMZ-P3DWASC-XC26A
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D50-20DCMZ-P3DWASC-XC26A
Key Features
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation options.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread enhance durability and performance.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) and 2-color indicator for easy setup and monitoring.
  • 5Customizable double clevis/knuckle width (16.5mm) for specific application needs.
Product Details
CDQ2D50-20DCMZ-P3DWASC-XC26A
Made To Order
Double Clevis Width/Double Knuckle Width:16.5 mm
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm