CDQ2D50-100DMZ-W-P3DWASC-XC26A
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D50-100DMZ-W-P3DWASC-XC26A
Key Features
  • 2Double clevis mounting style provides flexibility and stability in installation.
  • 350mm bore size and 100mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket enhances adaptability in various applications.
Product Details
CDQ2D50-100DMZ-W-P3DWASC-XC26A
Made To Order
Double Clevis Width/Double Knuckle Width:16.5 mm
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm