CDQ2D40-25DCMZ-W-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D40-25DCMZ-W-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 340mm bore size and 25mm standard stroke for optimal performance in compact spaces.
  • 4Includes a solid-state auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket provides enhanced movement and alignment flexibility.
Product Details
CDQ2D40-25DCMZ-W-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 40 mm