CDQ2D32TN-75DMZ-W-P3DWA
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32TN-75DMZ-W-P3DWA
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 75mm stroke provide optimal force and movement for industrial tasks.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 5Double clevis mounting style and double knuckle joint for flexible installation options.
Product Details
CDQ2D32TN-75DMZ-W-P3DWA
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm