CDQ2D32TN-40DMZ-W
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32TN-40DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 432mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for flexible movement and alignment.
Product Details
CDQ2D32TN-40DMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm