CDQ2D32-75DCMZ-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-75DCMZ-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for flexible and secure installation.
  • 332mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback (NPN, 3-wire).
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and ease of use.
Product Details
CDQ2D32-75DCMZ-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm