CDQ2D32-45DCMZ-M9BWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-45DCMZ-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Compatible with DC10~28V, making it versatile for various industrial applications.
Product Details
CDQ2D32-45DCMZ-M9BWSDPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm