CDQ2D32-40DCMZ-W-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-40DCMZ-W-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation and stability.
  • 332mm bore size and 40mm standard stroke for optimal performance in automation applications.
  • 4Includes a solid-state auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring and control.
Product Details
CDQ2D32-40DCMZ-W-M9BWL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm