CDQ2D32-35DCMZ-A93L-XC26
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-35DCMZ-A93L-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for versatile and secure installation.
  • 332mm bore size and 35mm standard stroke for optimal performance in compact spaces.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and reduced impact.
Product Details
CDQ2D32-35DCMZ-A93L-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm