CDQ2D32-200DCMZ-M9PWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-200DCMZ-M9PWM
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 332mm bore size and 200mm stroke for robust performance.
  • 4M9PWM auto switch with 2-color indicator for clear status monitoring.
  • 5Durable construction with rubber bumper for smooth cushioning.
Product Details
CDQ2D32-200DCMZ-M9PWM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm