CDQ2D32-15DZ-XC35
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-15DZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Double clevis mounting style for versatile installation options.
  • 332mm bore size provides optimal force for compact automation tasks.
  • 4Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability and maintenance.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2D32-15DZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm