CDQ2D32-100DZ-E-M9BM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-100DZ-E-M9BM
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 332mm bore size and 100mm standard stroke for optimal performance.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V support for accurate and durable sensing.
  • 5Type B mounting bracket with joint for enhanced adaptability in various setups.
Product Details
CDQ2D32-100DZ-E-M9BM
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm