CDQ2D32-100DMZ-V-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-100DMZ-V-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy integration and monitoring.
  • 432mm bore size and 100mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 5Pre-wired with a 0.5m lead wire and supports DC5V, 12V, and 24V for versatile power options.
Product Details
CDQ2D32-100DMZ-V-M9PSAPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm