CDQ2D32-100DMZ-A73LS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D32-100DMZ-A73LS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rod end male thread for straightforward connection to machinery.
Product Details
CDQ2D32-100DMZ-A73LS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm