CDQ2D25-40DMZ-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-40DMZ-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Water-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 425mm bore size and 40mm stroke for efficient linear motion control.
  • 5Rod end male thread design for versatile attachment options.
Product Details
CDQ2D25-40DMZ-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm