CDQ2D25-15DMZ-W-M9PZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-15DMZ-W-M9PZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation and easy monitoring.
  • 425mm bore size and 15mm standard stroke for efficient linear motion control.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced adaptability in various applications.
Product Details
CDQ2D25-15DMZ-W-M9PZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm