CDQ2D25-15DMZ-W-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-15DMZ-W-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2Double clevis mounting style for flexible and secure installation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback (NPN, 3-wire).
  • 425mm bore size and 15mm stroke for compact yet powerful actuation.
  • 5Double knuckle joint rod end bracket for enhanced mounting versatility.
Product Details
CDQ2D25-15DMZ-W-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm