CDQ2D25-15DMZ-V
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-15DMZ-V
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 325mm bore size and 15mm stroke for reliable and precise linear motion.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and adaptable connections.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) allows for convenient sensor attachment on multiple sides.
Product Details
CDQ2D25-15DMZ-V
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm