CDQ2D25-10DMZ-M9PVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D25-10DMZ-M9PVSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Compact double clevis mounting style for easy installation and flexibility.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for quick setup.
  • 4Durable construction with rod end male thread for reliable performance.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) for broad application use.
Product Details
CDQ2D25-10DMZ-M9PVSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm