CDQ2D12-25DMZ-W
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D12-25DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation and alignment.
  • 312mm bore size and 25mm stroke for compact yet powerful operation.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and adjustable rod connections.
  • 5Auto switch mounting groove on 2 sides (for 桅12-桅25) for added convenience.
Product Details
CDQ2D12-25DMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm