CDQ2D100-75DMZ-XC26
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D100-75DMZ-XC26
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3100mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4Standard 75mm stroke provides reliable linear motion control.
  • 5Includes double clevis pins with copper pins and a flat washer for easy assembly.
Product Details
CDQ2D100-75DMZ-XC26
Made To Order
Double Clevis Pins Including Copper Pins and A Flat Washer
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm