CDQ2D100-75DCMZ-V
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2D100-75DCMZ-V
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation options.
  • 3100mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Single knuckle joint for versatile and reliable rod end connections.
Product Details
CDQ2D100-75DCMZ-V
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm