CDQ2BS32-15DCMZ-XC88
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2BS32-15DCMZ-XC88
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting action ensures efficient forward and return strokes.
  • 3Anti-lateral load type enhances durability and stability.
  • 4SUS304 rod material provides corrosion resistance and longevity.
  • 5Rubber bumper cushion reduces impact noise and vibration.
Product Details
CDQ2BS32-15DCMZ-XC88
ParameterValueParameterValue
Rod Material
SUS304
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm