CDQ2B80TN-10DCMZ-W-M9PWVSDPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TN-10DCMZ-W-M9PWVSDPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 3Includes a solid-state auto switch with a pre-wired M12-4 pin connector for quick installation.
  • 4Double knuckle joint rod end bracket provides flexible mounting options.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread enhance durability and performance.
Product Details
CDQ2B80TN-10DCMZ-W-M9PWVSDPCS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm