CDQ2B80TN-100DCZ-X271
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TN-100DCZ-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 280mm bore size and 100mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 4Fluoro rubber seals enhance durability and resistance to harsh environments.
  • 5Through-hole mounting style for versatile and standard installation options.
Product Details
CDQ2B80TN-100DCZ-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm