CDQ2B80TF-45DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TF-45DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 45mm stroke ensures consistent and reliable operation.
  • 4G port thread (TF) for secure and leak-free air connections.
  • 5Through-hole mounting (B) for easy and flexible installation.
Product Details
CDQ2B80TF-45DZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm